Filtry
Producent
Cena
 • od
  do

Krzyżowe, Punktowe, Liniowe

Narzędzia Pomiarowe - Lasery Krzyżowe, Punktowe, Liniowe

 

Wyznaczenie pionów i poziomów to kluczowa kwestia podczas każdej budowy lub remontu. W dokładnym zmierzeniu i wypoziomowaniu powierzchni pomagają specjalistyczne narzędzia, które usprawniają pracę. Oferowane przez nas lasery krzyżowe, lasery punktowe, lasery liniowe i dalmierze sprawdzą się w bardzo zaawansowanych pracach remontowych. Sprawdź, czym różnią się od siebie te urządzenia.

Lasery krzyżowe – czym są i jak działają?

Lasery krzyżowe uważane są za bardziej zaawansowaną poziomicę laserową. Za pomocą lasera krzyżowego można dokładnie wyznaczyć piony i poziomy. Praca tego urządzenia polega na emitowaniu widocznej gołym okiem wiązki laserowej, która pozwala wyznaczyć potrzebny pion lub poziom. Sprawdzi się ono zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach, gdzie skorzystanie z klasycznej poziomicy jest bardzo utrudnione. Lasery krzyżowe wykorzystuje się podczas prac w pomieszczeniach. Dwie wiązki światła pozwalają skutecznie określić dwie płaszczyzny. Dzięki temu precyzyjnie wyznaczają poziom, pion oraz kąty proste. Takie urządzenie sprawdzi się m.in.:

 • przy układaniu płytek,

 • podczas prac malarskich,

 • przy tapetowaniu,

 • podczas wieszania na ściany obrazów i innych elementów dekoracyjnych.

Lasery punktowe – szybki sposób na wyznaczenie prostopadłości

Laser punktowy to rodzaj poziomicy laserowej, która zamiast klasycznych linii wyświetla punkty. Najczęściej urządzenie pokazuje trzy lub pięć punktów w zależności od modelu. Punkty ustawione są względem siebie pod kątem prostym, co sprawia, że lasery punktowe chętnie wykorzystywane są do sprawnego wyznaczania wszelkich prostopadłości. Urządzenie pozwala dokładnie przenosić punkty z podłogi na sufit. Zaletą tego typu narzędzi jest to, że są to urządzenia samopoziomujące. Magnetyczny kompensator w środku pozwala automatycznie ustawić wiązki w pionie i poziomie. Punkty są widoczne z nawet bardzo dużej odległości. Zaletą laserów punktowych jest także fakt, że można je umieścić na specjalnych statywach.

Lasery liniowe – do wyznaczania idealnych linii

Lasery liniowe to urządzenia, które idealnie sprawdzą się m.in. w układaniu płytek. Z ich użyciem prace remontowo-budowlane przebiegają szybciej i dokładniej. Laser liniowy to podstawowy rodzaj lasera, który emituje wiązki światła imitujące linie. W zależności od modelu może to być nawet kilka linii w różnych kolorach. Urządzenie sprawdzi się m.in.:

 • do wytyczenia linii instalowania grzejników,

 • podwieszania sufitów, szafek i luster,

 • montowania innych elementów wyposażenia wnętrz.

Dalmierze – poznaj typy i właściwości

Dalmierz to narzędzie służące do mierzenia wybranych elementów lub odległości bez ryzyka o duży błąd pomiarowy. Mogą także mierzyć powierzchnie, objętości oraz kąty nachylenia. Multifunkcyjność tego urządzenia sprawdzi się w wielu pracach remontowych. Obecnie na rynku dostępne są:

 • dalmierze ultradźwiękowe – za pomocą określonej częstotliwości określają długość lub odległość od danego obiektu. Dźwięk zostaje wysłany w określonym kierunku, odbija się i wraca do urządzenia;

 • dalmierze laserowe – zamiast dźwięku emitują wiązkę światła.

 Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu w zakresie przyrządów pomiarowych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium