Filtry
Producent
Cena
 • od
  do

Funkcjonalne narzędzie umożliwia odkręcanie i przykręcanie zarówno śrub, jak i nakrętek o różnych wymiarach. Oferujemy różnego rodzaju klucze nastawne: duże, szwedzkie, a także francuskie - w naszym asortymencie znajduje się szeroki wybór narzędzi. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Klucze Nastawne

Klucze nastawne – do rur, duże, francuskie i szwedzkie

Wszystkie proponowane przez nas narzędzia wykonane zostały z wysokiej jakości, trwałych i bardzo wytrzymałych materiałów - stopów metali odpornych na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne, takie jak uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu przystosowane są do nawet bardzo intensywnej i wieloletniej eksploatacji. Natomiast z uwagi na solidne wykonanie, charakteryzuje je również ergonomia pracy. Ponadto, narzędzia są bardzo komfortowe w użytkowaniu. Możemy podzielić je na kilka rodzajów, wyróżniamy m.in. szwedzkie i francuskie.

Klucze nastawne do rur

Przeznaczone są zarówno do prac hydraulicznych, jak i montażowych, do zastosowania amatorskiego oraz w pełni profesjonalnych działań. Oferowany przez nas klucz nastawny do rur to narzędzie przez wielu uznawane jako podstawowe, takie które powinno znajdować się w każdym domu. Wyróżnia je szerokie zastosowanie. Są szczególnie pomocne w naprawie mniejszych usterek, dokręcaniu obluzowanych śrub czy kranów. Klucze używane są także do konserwacji i napraw urządzeń, a także odkręcania i przykręcania rur. Ułatwiają również nastawienie rur na właściwy poziom oraz pozwalają skręcić nawet najbardziej skomplikowane systemy instalacyjne.

Klucze szwedzkie nastawne

Używane są do prac hydraulicznych przez monterów, mechaników i hydraulików. W Szwecji nazywane “żelazną ręką”, u nas znane jako klucze szwedzkie nastawne. Dzięki możliwości regulacji zakresu pracy i dopasowania rozpiętości do rozmiaru śruby są bardzo funkcjonalne. Szwed to model przystosowany do pracy z elementami walcowymi, który z powodzeniem używany jest również do rur.

Wyróżnia go specjalnie zaprojektowane działanie - regulacja rozwartości szczęk odbywa się poprzez pokręcanie nakrętki umieszczonej na jednym ramieniu dźwigni, następnie wybrany element chwytamy poprzez dociśnięcie obu ramion rękojeści do siebie. Posiada również starannie zaprojektowane niesymetryczne nacięcia szczęk (ząbkowane szczęki) oraz odpowiednią geometrię dźwigni, co zapewnia dobre mocowanie i idealne dopasowane do trzymania elementów okrągłych, takich jak rury.

Klucze nastawne - francuz

Francuskie narzędzia do złudzenia przypominają młotek. Posiadają obustronne szczęki o jednakowej długości, które ustawione są równolegle, jedna nad drugą. Rozwartość szczęk francuza reguluje się za pomocą pokręcanej rękojeści. Z wewnętrznym gwintem rękojeści powiązana jest śruba, która z kolei połączona jest z górnymi szczękami. Te pod wpływem obrotów przesuwają się, a samo narzędzie dzięki temu zmienia swoją rozwartość. Francuzy dostępne w naszym asortymencie wykonane zostały ze starannie wyselekcjonowanych materiałów, dzięki czemu nie wyginają się i nie pękają podczas użytkowania.

FAQ - często zadawane pytania o klucze nastawne na stronie City Tools:

 • Co to są klucze nastawne?
  Klucze nastawne to narzędzia, które umożliwiają odkręcanie i przykręcanie śrub i nakrętek o różnych wymiarach. Posiadają regulowany zakres pracy, dzięki czemu mogą być dostosowane do różnych rozmiarów elementów.
 • Jakie rodzaje kluczy nastawnych oferuje CityTools.pl?
  CityTools.pl oferuje różne rodzaje kluczy nastawnych, takie jak duże, szwedzkie i francuskie. W ofercie znajdują się także klucze nastawne do rur.
 • Z jakich materiałów wykonane są klucze nastawne oferowane przez CityTools.pl?
  Klucze nastawne oferowane przez CityTools.pl wykonane są z wysokiej jakości, trwałych i wytrzymałych materiałów, takich jak stopy metali odpornych na uszkodzenia mechaniczne i inne czynniki zewnętrzne.
 • Jakie są zalety korzystania z kluczy nastawnych?
  Klucze nastawne są bardzo funkcjonalne i łatwe w użyciu. Dzięki regulowanemu zakresowi pracy i możliwości dostosowania do różnych rozmiarów elementów, są pomocne w wielu sytuacjach, takich jak naprawa usterek, dokręcanie śrub czy kranów, konserwacja i naprawa urządzeń oraz odkręcanie i przykręcanie rur.
 • Jakie są cechy wyróżniające klucze szwedzkie nastawne?
  Klucze szwedzkie nastawne charakteryzują się specjalnie zaprojektowanym działaniem, regulacją rozwartości szczęk za pomocą pokręcenia nakrętki na jednym ramieniu dźwigni oraz niesymetrycznymi nacięciami szczęk, które zapewniają idealne dopasowanie do trzymania elementów okrągłych, takich jak rury.
 • Jakie są cechy wyróżniające francuskie klucze nastawne?
  Francuskie klucze nastawne charakteryzują się obustronnymi szczękami o jednakowej długości, ustawionymi równolegle jedna nad drugą oraz regulacją rozwartości szczęk za pomocą pokręcanej rękojeści. Dzięki starannie wyselekcjonowanym materiałom są bardzo wytrzymałe i nie pękają podczas użytkowania.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium