Filtry
Producent
Cena
  • od
    do

Nasza firma już od długiego czasu zajmuje się dostarczaniem różnego rodzaju narzędzi i akcesoriów, które znajdą swoje zastosowanie nie tylko w przydomowych warsztatach i garażach, ale również w profesjonalnych zakładach przemysłowych oraz produkcyjnych. W ramach prowadzonych działań oferujemy między innymi giętarki, gwintownice, łomy, a także imadła. W ostatnim czasie propozycja naszego sklepu internetowego została wzbogacona również o nitownice. Są one wykonane z bardzo wytrzymałych materiałów i podzespołów, co sprawia, że mogą być użytkowane przez długi czas bez jakichkolwiek oznak zużycia oraz zniszczenia.

Nitownice akumulatorowe

Nitownice ręczne – do czego służą?

Klejenie, spawanie czy zszywanie poszczególnych elementów często jest problematyczne lub nawet niemożliwe do przeprowadzenia. Odpowiedzią na wszelkie pojawiające się problemy jest proces nitowania. Dzięki nitownicy ręcznej możliwe jest szybkie i sprawne łączenie różnego rodzaju elementów i materiałów. Akcesoria te mogą być używane do łączenia na przykład tkanin, skóry, płyt kartonowo-gipsowych, blach, wsporników, a także poszczególnych części maszyn.

Zasada działania nitownic jest bardzo prosta, a cały proces zajmuje zaledwie kilka sekund. Nitowanie wykorzystuje się w branży stolarskiej, motoryzacyjnej, produkcyjnej, tapicerskiej, a także w celach prywatnych.

Jak wykonuje się nitowanie materiałów?

Nitowanie przy użyciu narzędzia ręcznego w głównej mierze zależy od siły rąk. Powoduje to, że akcesoria tego typu sprawdzą się znakomicie przy prowadzeniu pojedynczych czynności w przydomowym warsztacie lub w niewielkim zakładzie. Jeśli myślimy nad zakupem urządzenia do zakładu przemysłowego, warto rozważyć nabycie nitownicy pneumatycznej. Zapewni ona wysoką wydajność, precyzję oraz przede wszystkim wygodę prowadzonych realizacji.

Jak sama nazwa wskazuje, do nitowania materiałów wykorzystuje się specjalne nity, czyli niewielkie metalowe elementy służące do łączenia poszczególnych materiałów. Klasyczny nit ma formę krótkiego pręta zakończonego z jednej strony łbem, a z drugiej strony zakuwką. Wyróżniamy kilka rodzajów nitów - klasyczne, zrywalne oraz rozchylne. Każde z tych akcesoriów spełnia tę samą funkcję (łączy elementy), jednak różnią się one od siebie sposobem łączenia materiałów.

Zdecydowanie najczęściwj korzysta się z nitów zrywalnych. Ich użycie polega na przełożeniu nitu przez elementy, jakie chcemy połączyć, a następnie na użyciu nitownicy, która trwale łączy materiały. Użycie znajdujących się w ofercie naszego sklepu nitownic jest bardzo proste i intuicyjne, co powoduje, że żadna z osób nie będzie miała problemu z właściwym użytkowaniem narzędzi.

Nitownice ręczne - budowa

Na uwagę zasługuje fakt, że nitownice nie są w pełni uniwersalne i mogą być przeznaczone do pracy tylko z wybranymi typami i rozmiarami nitów. Warto przed zakupem narzędzia zweryfikować jego parametry techniczne oraz sprawdzić, jaki rodzaj nitów może obsługiwać. Warto zwrócić uwagę na to, ile oraz jakie trzpienie producent dołącza do „zestawu startowego”. W wielu nitownicach zmieniać można też całe głowice robocze (do nitów zrywalnych, nitonakrętek i nitokołków).

Jak wybrać nitownice?

Na rynku jest dostępnych bardzo wiele rodzajów nitownic. Różnią się one od siebie budową oraz zastosowanymi mechanizmami (wyróżniamy akcesoria ręczne i pneumatyczne). Ostatnimi czasy sporym zainteresowaniem cieszą się akcesoria ręczne. Odznaczają się one prostą konstrukcją oraz znakomitą jakością wykonania, co minimalizuje ryzyko wystąpienia jakichkolwiek usterek. Ważnym aspektem jest również niska cena, która sprawia, że akcesoria tego typu znajdą swoje zastosowanie nawet w przydomowych, amatorskich warsztatach.

Przy wyborze najodpowiedniejszego produktu dla swoich potrzeb warto kierować się przede wszystkim wygodą obsługi. Należy zwrócić uwagę na to, by narzędzie nie było zbyt ciężkie, a na uchwytach posiadało specjalne gumowe elementy. Dzięki temu prace będą mogły być prowadzone wygodnie i komfortowo nawet przez bardzo długi czas.

Oprócz tego istotna jest wielkość narzędzia. Akcesorium tego typu przyda się w każdych warunkach, dlatego powinno się dla niego znaleźć miejsce nie tylko w warsztacie, ale również w skrzynce z narzędziami. Niewielkie rozmiary spowodują, że akcesorium będzie mogło być zabrane w dowolne miejsce i będzie można je użyć w każdych warunkach.

Bardzo ważnym aspektem, na który warto zwrócić swoją uwagę jest jakość i solidność wykonania. W zależności od prowadzonej realizacji, nitownice są poddawane dużym obciążeniom i naciskom, co powoduje, że muszą być wykonane z bardzo wytrzymałych materiałów. Tylko w ten sposób będą mogły być eksploatowane przez długi czas bez jakichkolwiek oznak zużycia oraz zniszczenia.

Sprawdź, co przygotowaliśmy dla Ciebie

Zachęcamy do zapoznania się z całością oferty naszej firmy, a także do wybrania najodpowiedniejszych rozwiązań dla swoich potrzeb. Szeroka propozycja daje nam pewność sprostania oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających Klientów zarówno pod względem funkcjonalności, jak i jakości wykonania nitownic. Już dziś postaw na sprawdzone rozwiązania w swoim warsztacie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium